POŠTA ŽIŽKOV 2012
BESEDA DEJHULE PRAŽAČKA GYMPL LETY PIVOVAR TÝNSKÁ KAVÁRNA
KANDELÁBR SLAMNÍK SKLEŇÁK POŠTA ŽIŽKOV ÚNĚTICE PIVOVAR
ZPĚT
Ve středu 5.12.2012 se uskutečnila vernisáž 136. výstavy Poštovní minigalerie, společného projektu Clubu gentlemanů Žižkov a České pošty, s.p., pošty Praha 33, který si klade za cíl oživit poštovní provozní prostory, kam lidé chodí podávat poštovní zásilky a poukázky, něčím výjimečným. Tentokrát to je výstava fotografií amatérského fotografa pana Františka Raušera s názvem "Stromy". Umístění výstavy do prostředí galerie na poště je přímo příznačné - pan František Raušer je "celoživotní" pošťák v důchodu, který v posledních měsících čelí nepřízni osudu na invalidním vozíku. Sám se nemohl těchto slavnostních chvil zúčastnit, a tak jej na vernisáži zastoupila jeho sestra, paní Marie Chábová, vedoucí oddělení Prodej známkové tvorby České pošty, u pošty pracující již neuvěřitelných 40 let, obětavá podporovatelka sběratelských a badatelských snah filatelistů.
Účastníky vernisáže přivítal za Club gentlemanů Žižkov pan Tomáš Roubal, úvodní slovo k vystavovaným fotografiím pronesl prezident klubu pan Zdeněk Pavelka. Nádherným hudebním zážitkem vernisáž obohatil kvintet souboru Pražský Ukulele Band, v čele s Mário Císařem, dlouholetým členem Clubu gentlemanů Žižkov.
Výstavu můžete navštívit v pracovních dnech do 4. 1. 2013 v otevíracích hodinách pošty Praha 33, Přemyslovská 2, vchod z náměstí Jiřího z Poděbrad 17.
posta1 posta2
posta3 posta4